SON DAKİKA

SonpiyasalarFirma ilanları
Son Piyasa Reklam

Maltepe,Nazım Hikmet Kültür Merkezi-Haber

Maltepe sahilde Rıhtım Caddesi üzerinde bulunan “Nazım Hikmet Kültür Merkezi” son dönemlerde gençlerin en önemli uğrak merkezlerinden bir tanesi.

Maltepe,Nazım Hikmet Kültür Merkezi-Haber
Bu haber 28 Nisan 2017 - 19:09 'de eklendi.

Maltepe sahilde Rıhtım Caddesi üzerinde bulunan  “Nazım Hikmet Kültür Merkezi” son dönemlerde gençlerin en önemli uğrak merkezlerinden bir tanesi.

logo

bina

Sorumlusu,  Ankara Sosyoloji bölümü mezunu  Hıdır Şeker’le karşılaştığımızda, özenle herkese çok farklı içten hizmetleriyle karşılaştığımızda Kültür Merkezinde vakit geçiren gençleri oldukça önemsediğini fark ediyoruz.

“Onlar bizim müşterilerimiz değil, geleceğimiz ve bizi biz yapan merkezimize farklı bir hava katan varlıklarımız!” diye düzeltiyor bizi.

Müşterilerinde oldukça seçici davrandıklarını anlatıyor. “Amacımız Maltepe ve çevresinde oturan ilerici yurtsever, sosyalist, aydınlık gelecek bekleyen gençlerin buluşma noktası olabilmek” diyor gururla.

Kafenin, açılış hikâyesini anlatırken derin bir nefes alarak cevaplıyor.”

Zordu ama burayı faaliyete geçirmeyi kafamıza koyduğumuzda dostlarımızın yardım ve destekleri ile  sınıf farkı gözetmeden nefes alma durağı yapmaya karar verdiğimizde  gençlerimizle birlikte  birlikte  ete kemiğe büründü.” diyor

Maltepe Nazım Hikmet Kültür Merkezinde  keman, piyano, flüt, bağlama, resim, erbane, satranç  ve  gitar atölyeciliği  de yapılıyor.

“Sosyal faaliyetlerinin Nazım Hikmet kültür Merkezinin varlığının asıl sebebi olduğunu özellikle söylüyor. Bizim dünyamızda çocuklarımızın da çok önemli yeri var” diyor. Maltepe’de geleneksel hale getirdikleri 23 Nisan uçurtma şenliği yaklaşık 60 çocuğun katılımıyla gerçekleşmiş bu yıl.

23nisan

İznik Gezisi

gezi

Misafirleriyle birlikte şehirlerarası geziler düzenliyorlar.

“Amacımız kültür faaliyetleri  yapmak.” diyor.

Bursa cumalı Kızık tarihi evlerine yapılan yolculuklar, Edirne, İznik. Grupların isteğine göre farklı yerlere de geziler düzenleniyor.

Yaklaşık 40 kişinin çalışma yapabileceği bir kütüphane ve çalışma salonları var.

kutuphane

Menüleri yeterli ve oldukça lezzetli. Ev yemekleri, köfte, ızgaralar, tost, börekler var. Hemen ilave ediyor. Menemenimiz bir bambaşka. Fiyatlar ise oldukça uygun.

Her keseye uygun yiyecek hizmeti vermeyi ihmal etmemişler. Müşterilerimiz gençler, Onlara bizlerde yardımcı olmalıyız diye ilave ediyor, üzülerek. Üç çeşit yemekten oluşan öğle menüsü 15 TL. Serpme kahvaltı 20 TL.

Sizlerde grup toplantıları yapmak, bu olanaklardan yararlanmak isterseniz…

İletişim için: Hıdır Şeker TLF 0 216 305 81 80

Edirne Kültür Gezisi

edirne

İznik Gezisi

iznik

 

kahvalti

 

koro

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
UA-87558301-1