SON DAKİKA

SonpiyasalarFirma ilanları
Son Piyasa Reklam

Hafta sonu sokak kısıtlaması geri döndü | Haber

Yeni koronavirüs risk haritası yayınlandı, 58 il kırmızı kategoriye geçti.

Hafta sonu sokak kısıtlaması geri döndü | Haber
Bu haber 29 Mart 2021 - 21:40 'de eklendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, artan vakaların ardından yeni tedbirlerin ele alındığı Kabine toplantısı sonrası konuştu.

Yeni koronavirüs risk haritası yayınlandı, 58 il kırmızı kategoriye geçti.

İstanbul, Ankara ve İzmir çok yüksek riskli (kırmızı) kategoride yer aldı.

Türkiye genelinde düşük riskli (mavi) kategoride yer alan tek il Şırnak oldu. Bu kapsamda Türkiye’de 58 ilde cumartesi kısıtlaması geri geldi.

Cumhurbaşkanlığı kabine ‘nın ardından kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarda bulundu.

Güncel koronavirüs  risk haritasına göre kırmızı kategoride yer alan il sayısı 58’e ulaştı. 3 büyük il kırmızı kategoriye çıktı.

CUMHURBAŞKANI KORONAVİRÜSE KARŞI YENİ TEDBİRLERi AÇIKLADI:

“Çok yüksek grubu teşkil eden kırmızı kategorideki illerimizin sayısı maalesef nüfusumuzun yüzde 80’ini teşkil eden 58 şehre ulaşmıştır. Yaptığımız değerlendirmeler bütün bunlar ışığında şu hususları milletimizle bugün paylaşma kararı aldık.”

“Türkiye’nin tamamında sokağa çıkma sınırlaması akşam 21 ve sabah 5 olarak haftanın her günü devam edecek. Kırmızı kategorideki illerde sadece pazar günü uygulanan hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması artık Cumartesi ve Pazar günü olarak sürecek.”

“Lokanta ve kafe gibi işletmeler renk ayrımı olmaksızın yüzde 50 kapasite ve belirlenen kurallara uyu şekilde çalışabilecek. Sokağa çıkma günlerindeki paket servis hizmeti mevcut haliyle devam edecek. Ramazan ayında hep birlikte biraz fedakarlık yapacağız.”

“Bu mübarek ay boyunca hafta sonları ülke genelinde sınırlama uygulayacağız. Ramazan ayı boyunca lokanta ve kafe gibi işletmeler hizmetlerini paket servisiyle sınırlandıracak. Ramazan ayında toplu iftar ve sahur gibi etkinlikler gerçekleştiremeyecek. Bu uygulamadan etkilenecek lokanta ve kafe işletmelerine bazı katkılar sağlayacağız.”

“Nisan ve Mayıs ayında normalleşme, ücretsiz izin uygulaması kapsamında sigorta desteğinden yararlanamayan lokanta kapsamında prim uygulamasını üstlenecek ve bunlara 1500 lira nakdi yardım yapılacak.” dedi

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
UA-87558301-1