SON DAKİKA

SonpiyasalarFirma ilanları
Son Piyasa Reklam

Putin çekilmek için iki şart öne sürdü |Haberler

Kremlin, Ukrayna ile görüşme şartlarını sıraladı: Tarafsızlık durumu ve silahların konuşlandırılmasının reddedilmesi

Putin çekilmek için iki şart öne sürdü |Haberler
Bu haber 24 Şubat 2022 - 17:22 'de eklendi.
Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, “belirli şartlar” içerisinde Ukrayna yönetimi ile görüşebileceklerini belirterek, “Bu şartlar, tarafsızlık durumu ve silahların konuşlandırılmasının reddedilmesiyle ilgili. Eğer Ukrayna yönetimi bunu konuşmaya hazırsa” dedi.

Kremlin Sözcüsü Peskov, başkent Moskova’da gazetecilere yaptığı açıklamada, Rusya‘nın Ukrayna‘ya yönelik askeri müdahalesiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Askeri operasyonun süresine Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in karar vereceğine işaret eden Peskov, “Hedefler, Putin tarafından Ukrayna‘nın silahsızlandırılması ve nazizmden arındırılması olarak tanımlandı. Her ikisi de ülkemiz ve halkımız için tehdit oluşturuyor. Zaman çerçevesi, sonuçlara ve ilerlemeye bağlı olacak ve doğal olarak Putin tarafından tanımlanacak” ifadelerini kullandı.

Dmitriy Peskov, Ukrayna yönetimiyle ilgili temas kurmaya hazır olup olmadıklarına yönelik soruya, “Putin, kırmızı çizgimiz olan sorunların çözülmesi için Ukrayna’dan ne bekleyeceğimiz konusundaki vizyonunu formüle etti. Bu şartlar, tarafsızlık durumu ve silahların konuşlandırılmasının reddedilmesiyle ilgili. Eğer Ukrayna yönetimi bunu konuşmaya hazırsa” yanıtını verdi.

Ukrayna’ya yönelik askeri harekatın başlamasıyla Rus piyasalarında ve rublesinde yaşanan değer kayıplarıyla ilgili de konuşan Peskov, “Piyasaların duygusal tepkisi zaten öngörülmüştü ve tepki süresinin olabildiğince kısa olması için gerekli tüm önlemler alındı” dedi. Peskov, Putin’in bugün Rusya’daki şirketlerin üst düzey yöneticileriyle de bir araya geleceğini aktardı.

Öte yandan Kremlin’den Ukrayna’ya başlatılan askeri harekata ilişkin ilk açıklamada, operasyonun bir işgal olmadığı iddia edilerek, “Rusya’yı demir bir perdenin arkasına kapatmanız imkansızdır. Operasyon hedefe varana kadar sürecek. Süreyi Putin belirleyecek” ifadeleri yer almıştı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
UA-87558301-1